ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ-2021

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році

Які предмети на ДПА у 2021 році складатимуть учні 4-х класів ?

Державна підсумкова атестаціяосіб, які завершують здобуття початкової освіти, проводиться у школі в письмовій формі. Школярі мають складати іспити з таких предметів:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).
2. Математика.
3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Які предмети на ДПА у 2021 році складатимуть учні 9-х класів ?

Державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, також проводиться у школі в письмовій формі. Школярі мають складати іспити з таких предметів:
1. Українська мова
2. Математика
3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):
– біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу.
– біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова нвціональної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до свідоцтва про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

Хто буде звільнений від ДПА ?

Від атестації в закладі освіти можуть звільнити:

  • здобувачів освіти, які за станом здоров'я не можуть її складати;
  • осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями розвитку;
  • здобувачів освіти, які перебувають у соціальних відпустках;
  • учнів та студентів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних;
  • здобувачів освіти, які проживають у зоні стихійного лиха або іншого надзвичайного стану;
  • учасників тренувальних зборів із підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних;
  • учасників міжнародних предметних олімпіад і фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад;
  • переможців III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Звільнення для всіх категорій учнів дається тільки на підставі офіційних документів – довідки з медичної або соціальної установи, сертифікат, запрошення на конкурс і т. п.

Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу(Наказ МОН України від 14.07.2015 №762)

Про затвердження Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я
(Наказ МОН України від 01.02.2013 №72/78)

Деякі питання проведення в 2020-2021 навчальному році ДПА осіб, які здобувають загальну середню освіту. (Наказ МОН України від 12.10.2020 №1262)

Кiлькiсть переглядiв: 599

Коментарi