• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • На допомогу батькам та учням

Шановні батьки, вчителі, учні! Ми відкриваємо нову рубрику "Запитуйте - відповідаємо"

Консультації проводить: практичний психолог та соціальний педагог Лайко Ірина Павлівна.

Сервіс Take It Down, який допомагає зупинити поширення та видалити онлайн оголені фото й відео, зроблені дітьми

wym-1716758965151

Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. Дорослі мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж. Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті.

Дослідження британської організації Internet Watch Foundation[1] показало, що в 96% (242 808 зображень) матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Війна в Україні посилила вразливість дівчат. Минулого року понад 200 дівчат віком 10-17 років з України та інших країн стали жертвами кривдника з Києва, який скоював сексуальне насильство в інтернеті та продавав контент з оголеними фото та відео дівчат[2]. Деякі жертви зізналися, що намагалися покінчити життя самогубством через психологічний тиск і вимагання онлайн-злочинців.

Важливо вчити дітей про існування таких ризиків, про те, куди звертатися про допомогу та як протистояти таким вимаганням.

Нагадаємо, що ніхто не має права вимагати у дитини такий контент. Більше того, одержання доступу (перегляд) до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження караються згідно з Кримінальним кодексом України ст. 301-1 з покаранням позбавлення волі до 12 років.

Новий сервіс Take It Down допоможе видалити оголені фото з інтернету. Як це працює?

В Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп» розпочав роботу сервіс Take It Down, що може допомогти зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео, що можуть компрометувати особу віком до 18 років.

Take It Down, створений Національним центром зниклих й експлуатованих дітей США (NCMEC), дозволяє будь-кому анонімно й без завантаження фактичних зображень створити те, що по суті є цифровим відбитком цього зображення.

Цей відбиток (унікальний набір чисел, який називається «хеш») потрапляє в базу даних, і технічні компанії-партнери видаляють зображення зі своїх сервісів. Все це відбувається безвиходу зображення або відео з вашого пристрою та без перегляду його кимось. Лише значення хешу надсилатиметься NCMEC.

На разі платформами-учасниками є Facebook, Instagram, TikTok, Snap. Inc., OnlyFans, Pornhub та інші. Інструмент працює як на самогенерований контент, так і на зображення, створені з фото дитини за допомогою штучного інтелекту. Якщо оригінальне зображення змінене: обрізане чи зі смайликами, його потрібно завантажити окремо, адже фото стає новим і потребуватиме нового набору цифр. Якщо зображення розміщено на іншому сайті, що не є партнером інструменту Take it Down, або надіслано через зашифровану платформу, його не буде видалено. Але в такому випадку ви можете звернутися за допомогою на інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми, Internet Watch Foundation. Портал працює як лінія звітування: знаходячись в Україні ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який ви виявили в інтернеті, і портал допоможе його видалити.

Як працює сервіс Take It Down:

- Оберіть фото або відео, яке ви хочете видалити з інтернету та натисніть “Розпочати“.

- Для фото або відео Take It Down згенерує “хеш” або цифровий відбиток, який може бути використаний інструментом для ідентифікації точної копії цього контенту.

- Ваше фото або відео залишається на вашому пристрої та не завантажується. Значення хешу додається до безпечного списку, який підтримує NCMEC і ділиться лише з онлайн-платформами, які погодилися використовувати список для сканування своїх публічних або незашифрованих вебсайтів.

- Якщо онлайн-платформа виявить на своєму сервісі фото або відео, яке відповідає значенню хешу, вона вживає заходів для обмеження поширення відвертого контенту.

- Якщо дитині або батькам потрібна додаткова підтримка, вони можуть звернутися на психологічну лінію підтримки на тему онлайн-ризиків від ГО #stop_sexтинг.

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг - провідна громадська організація в Україні про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.

Посилання на #stop_sexтинг

Сайт для дорослих: https://stop-sexting.in.ua/adult/

Сайт для дітей: https://stop-sexting.in.ua

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok для дітей: https://www.tiktok.com/@stopsexting

[1] https://annualreport2022.iwf.org.uk/

[2] https://kyiv.npu.gov.ua/news/rozbeshchuvav-ta-prodavav-pornohrafiiu-za-kordon-stolychni-politseiski-vykryly-cholovika-iakyi-vchyniav-zlochyny-proty-ditei

Що робити, якщо злочинець поширив фото в інтернеті?

Дослідження, проведене серед дітей в Україні, показало, що майже 15% опитаних отримували в інтернеті запитання про свої інтимні частини тіла та запити надіслати оголені фото. Щоб отримати такі фото або відео - злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства з дитиною в інтернеті. Саме тому важливо вчити дітей про існування таких ризиків в інтернеті, про те, куди звертатися про допомогу та як протистояти таким вимаганням.

Що робити, якщо злочинець поширив фото в інтернеті?

Підлітку потрібно повідомити про це дорослого, заблокувати користувача, який вимагав фото, зробити скріншот листування для того, щоб було підтвердження, що саме ця людина отримала ці фото, щоб можна було звернутися до кіберполіції й відповідно підтвердити, що саме ця людина є винуватцем у цій ситуації. Якщо фото потрапили у соціальні мережі, пабліки, то можна звернутися до адміністрації сайту або мережі, попросити видалити ці фотографії, надавши докази (скріншоти).

Куди звертатися за допомогою:

● Допоможе зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео, що можуть компрометувати особу віком до 18 років, сервіс Take It Down, який запустили в Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп». Він дозволяє анонімно й без завантаження фактичних зображень створити цифровий відбиток фото (хеш), за яким контент може бути заблокований в інтернеті на платформах-партнерах сервісу: https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/

● Інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми, Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті. Портал працює як лінія звітування: знаходячись в Україні ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який ви виявили в інтернеті, і портал допоможе його видалити: https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/

● Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.

● Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг конфіденційно та безплатно у телефонному форматі чи онлайн. Для отримання підтримки потрібно заповни коротку форму на сайті: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/

Вимагання у людини будь-яких матеріалів, де вона зображена в оголеному вигляді, шляхом шантажу, погроз, або грошової винагороди, називається сексторшен.

Що робити, якщо дитина потрапила в таку ситуацію?

Пам’ятайте, що людина, яка постраждала від насильства, ніколи в цьому не винна! Навіть якщо матеріали інтимного характеру були надіслані самостійно - винуватцем є той, хто їх вимагає та зберігає. Будь-хто може зазнати сексуального вимагання, тому важливо знати як повідомити про злочин.

Рекомендуємо навчити дитину такого алгоритму дій, щоб мінімізувати негативні наслідки. Що варто зробити дитині?

1. Припинити будь-які контакти з тим, хто шантажує;

2. Нічого не платити, не надсилати додаткові зображення та відео;

Згідно із дослідженням організації THORN, серед опитаних дітей, які постраждали від онлайн-насильства, 62% погоджувалися на вимоги злочинців. Для 68% з них погрози, вимоги та шантаж не припинилися навіть після надсилання матеріалів.

3. Зібрати докази: знімки екранів з фото, відео, листуванням;

4. Видалити контент з особистих листувань з тим, хто шантажує;

5. Заблокуйте користувача та його профіль;

6. Поскаржтеся адміністрації спільноти на користувача;

7. Звернутися до кіберполіції та завантажити матеріали на Take it Down для того, щоб зупинити поширення.

Соцвідео Тейк іт даун: Final File reels.mp4

“Ніхто не має права вимагати нюдси”: https://www.tiktok.com/@stopsexting.ua/video/7360711343936261382

Завантаження: Відео Ніхто не має права вимагати нюдси.mp4

Соцвідео Тейк іт даун: Final File reels.mp4

Соцвідео Internet Watch Foundation: Фінальне. Озвучка та надписи укр.mp4

Ніхто не може вимагати нюдси у дітей

- Майже 15% дітей отримували в інтернеті запитання про свої інтимні частини тіла та запити надіслати оголені фото, згідно з дослідженням в Україні.

- Щоб отримати такі фото або відео - злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства з дитиною в інтернеті.

Ніхто не може вимагати нюдси у дітей

Перше і найголовніше - ніхто не має права вимагати у дитини оголені фото та відео (нюдси). Вимагати такий контент - це злочин. Згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1 - це одержання доступу (перегляд) до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження. За такі дії передбачено покарання у виді позбавлення волі від 8 до 12 років.

Важливо розмовляти з дитиною на тему онлайн-ризиків, пояснювати, як казати ні та навчати, як діяти в таких ситуаціях і куди звертатися за допомогою.

Що робити, якщо фото дитини поширили в інтернеті?

Ви можете навчити дитину цього алгоритму дій. Але першим і важливим кроком є довіра між вами і вміння дитини просити про допомогу.

- Сформуйте навичку у дитини про те, як казати “ні”. Поважайте в родині це право та кордони дитини.

- Навчіть дитину просити про допомогу - адже, перше, що потрібно зробити дитині - повідомити про це дорослого (батьків, вчителя, дорослого брата або сестру).

- Заблокуйте користувача, який вимагає фото.

- Зробіть скріншот листування як доказ.

- Зверніться до кіберполіції.

- Якщо фото потрапили у соцмережі - зверніться до адміністрації ресурсу із запитом про видалення контенту, на сервіс Take it Down та Internet Watch Foundation. Додаткову допомогу можна отримати на гарячій лінії 1545 (далі обрати 3) та на консультації з психологом.

Куди звертатися за допомогою:

● Зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео допоможе сервіс Take It Down, який запустили в Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп»: https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/

● Інтернет-портал повідомлень Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті: https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/

● Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.

● Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/

Майже 15% дітей отримували в інтернеті запитання про свої інтимні частини тіла та запити надіслати оголені фото, згідно з дослідженням в Україні.

Ніхто не може у тебе вимагати нюдси

Вимагати такий контент - це злочин. Згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1. За такі дії передбачено покарання у виді позбавлення волі від 8 до 12 років.

Що робити, якщо твої фото поширили в інтернеті?

- Повідом про це дорослого, якому довіряєш (батьків, вчителя, дорослого брата або сестру).

- Заблокуй користувача, який вимагає фото.

- Зроби скріншот листування як доказ.

- Звернись до кіберполіції.

- Якщо фото потрапили у соцмережі - звернись до адміністрації ресурсу із запитом про видалення контенту, на сервіс Take it Down та Internet Watch Foundation.

2 QR коди:

- https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/

- https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/

Куди звертатися за допомогою:

● Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.

Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг конфіденційно та безплатно у телефонному форматі чи онлайн. Для отримання підтримки потрібно заповни коротку форму на сайті: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/

Дитячі заповіді для батьків

 • Дорогі батьки, пам´ятайте , що ви самі запросили мене до своєї родини. Колись я залишу батьківську оселю, але доти навчіть мене, будь ласка , мистецтва бути людиною.
 • У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені: що, коли і чому кожен із нас у ньому має робити.
 • Мої рученята ще маленькі – не очікуйте від мене досконалості, коли я застеляю ліжко, малюю, пишу або кидаю м´яча.
 • Мої почуття ще недозрілі – прошу, будьте чуйними до моїх потреб.
 • Щоб розвиватися, мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але не мене – лише мої вчинки.
 • Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на них вчився. Тоді я зможу сам приймати рішення у дорослому житті.
 • Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання відповідно до ваших очікувань.
 • Я вчусь у вас всього: слів, інтонацій, голосу, манер. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчіть мене, будь ласка, найкращого. Пам´ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомагати одне одному.
 • Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.
 • Любі мої, я вас дуже люблю! Покажіть мені, що ви також мене любите.

Основні правила

батьківської поведінки в організації навчання

  1. Сприяйте дитячій самостійності. Що самостійнішою буде дитина, то краще вона зможе працювати у школі. Хваліть дитину за самостійні дії.
  2. Якщо ваша дитина потребує допомоги, спонукайте її до самостійних спроб вирішення проблем. Допоможіть їй лише підказками. Не піддавайтесь їй і не робіть за дитину те, що вона здатна виконати і сама.
  3. Дайте своїй дитині працювати над матеріалом удома самостійно.
  4. Визнавайте досягнення дитини. Хваліть, а не докоряйте. Не обмежуйте схвалення критикою: «9 – це, звісно, чудово, але без тих двох помилок могло бути і 12».
  5. Не ставте перед дитиною завищених вимог, вищих, ніж у вчителя.
  6. Будьте зразком для дитини. Вимагайте від неї не більше, ніж від себе. Не примушуйте її читати художню літературу, якщо не читаєте самі.
  7. Говоріть позитивно про школу, вчителів. Якщо ви маєте претензії до вчителів, не варто обговорювати це при дитині.

Багатий світ емоцій дитини...

Тривожна дитина

Тривожність — це індивідуальна психологічна особливість, яка виявляється в підвищеній схильності почуватися занепокоєним за будь-яких життєвих ситуацій, у тому числі тих, які взагалі не можуть викликати тривоги.

Як розпізнати тривожних дітей?

1. Їх відрізняє надмірне хвилювання, при чому іноді вони бояться не самої події, а її передчуття.
2. Часто вони очікують найгіршого.
3. Діти відчувають себе безпорадними, остерігаються грати в нові ігри, приступати до нових видів діяльності.
4. У них високі вимоги до себе, вони надто самокритичні.
5. Рівень їх самооцінки низький, такі діти насправді думають, що гірші інших у всьому, що вони негарні, нерозумні, незграбні.
6. Вони шукають підтримки, схвалення від дорослих у всіх справах.
7. Постійно хвилюються.
8. Важко концентрують увагу на чомусь.
9. М`язове порушення (наприклад, в області обличчя, шиї).
10. Роздратованість.
11. Порушення сну.

Тривожні діти почуваються безпомічними, бояться розпочинати нові види діяльності, мають незначний досвід спілкування порівняно з однолітками. Як наслідок — рівень самооцінки дитини знижується. Для них характерними є також і соматичні проблеми: біль у животі, головний біль, запаморочення, спазми в горлі, утруднений поверхневий подих; під час проявів тривожності вони часто відчувають сухість у роті, клубок у горлі, слабкість у ногах, прискорене серцебиття. Як правило, тривожні діти не повідомляють про свої проблеми відверто, а іноді навіть приховують їх.

Чому дитина стає тривожною?

Рівень тривожності дитини багато в чому залежить від тривожності дорослих, які її оточують: висока тривожність педагога або батьків передається дитині.
Тривожність дітей може підвищуватися і в тому разі, якщо батьки незадоволені своєю роботою, житловими умовами, матеріальним становищем тощо.
Причинами тривожності та пасивності можуть бути:
• неуважність батьків,
• напружені емоційні обставини вдома,
• суперечливі вимоги дорослих, а також дитячі страхи. -- відсутність у дітей відчуття фізичної безпеки;
• відкидання і ворожість, що демонструються дорослими;
• дитина, як дзеркало, відображає батьківські тривоги;
• до дитини пред'являються завищені вимоги;
• авторитарний стиль спілкування дорослого з дитиною;
• негнучка, догматична система виховання;
• несприятливі мікросоціальної та побутові умови;
• протиріччя між високими домаганнями, викликаними захвалювання і реальними можливостями дітей.
Наслідком збільшення тривожності у дитини є зниження рівня її самооцінки, яке, у свою чергу, спричиняє зниження навчальних досягнень, закріплення неуспіху. Непевність у собі викликає в дитини бажання бездумно дотримувати вказівок дорослого, пасивність, формальне засвоєння здобутих знань, острах виявити будь-яку ініціативу.

Як краще спілкуватись з тривожною дитиною?


• Звісно, усім дорослим відомо, що не можна порівнювати дітей одне з одним.
• Крім цього, під час виховання таких дітей бажано уникати будь-яких змагань і видів діяльності, умовами яких є порівняння досягнень одних дітей із досягненнями інших. У ситуації з тривожною дитиною краще порівняти досягнення дитини з її ж результатами, які було отримано, наприклад, тиждень тому. Навіть якщо дитина зовсім не впорається із завданням, у жодному разі не можна говорити, що вона виконала його гірше за решту дітей.
• Виховуючи тривожних дітей, не рекомендується також робити щось таке, що передбачає врахування швидкості;
• не можна підганяти та квапити їх;
• необхідно, як ми вже згадували, уникати змагальних моментів під час повсякденної діяльності та ігор.
• Включення дитини в будь-яку нову ситуацію повинно відбуватися поступово, починаючи з поетапного знайомства з людьми, повідомлення правил, умов, звикання до приміщення та ін.
• Важливо хвалити таких дітей навіть за незначні успіхи, відзначати їх у присутності інших людей — це підвищує самооцінку тривожної дитини. Похвала обов'язково повинна бути щирою, тому що діти гостро реагують на фальш; дитина обов'язково повинна знати, за що її похвалили.
• Намагайтеся робити дитині якнайменше зауважень. Будьте послідовними у своїх діях, не забороняйте дитині без будь-яких причин те, що дозволяли їй раніше.

Як підвищити самооцінку дитини?

• Безумовно приймати її.
• Активно слухати її переживання і потреби.
• Бувати разом (читати, грати, займатися).
• Не втручатися в її заняття, з якими вона справляється.
• Допомагати, коли просить.
• Підтримувати її успіхи.
• Ділитися своїми відчуттями (довіряти).
• Конструктивно вирішувати конфлікти.
• Використовувати в повсякденному спілкуванні привітні фрази. Наприклад: «Мені добре з тобою, я рада тебе бачити...», «Добре, що ти прийшов...», «Мені подобається, як ти...», «Я по тобі скучила...», «Ти, звичайно, справишся...», «Як добре, що ти у нас є».
• Обіймати не менше чотирьох, а краще по 8 разів на день.

Шановні батьки, будьте уважними до своїх дітей!
Пам’ятайте, що кожна дитина – індивідуальність, особлива і неповторна!

5 вправ, що допоможуть учням заспокоїтись

Прості вправи, які допоможуть покращити самоконтроль, навчать справлятися з тривогою, сприятимуть концентрації та розумовій діяльності учнів.

Коли дитина пережила сильний стрес (іспити, розлучення батьків, смерть когось із близьких і список можна продовжувати безкінечно), її досвіду замало для відновлення контролю над собою, думками та здатністю навчатися. Вправи, про які ми сьогодні поговоримо, допоможуть учням навчитися контролювати емоції. Загалом, ці методики будуть корисними всім дітям, яким потрібно швидко налаштуватись на навчання та розвинути навички самоконтролю, нейтралізації тривожного стану.

Дихання та рухи

Навчайте дітей правильно дихати та спонукайте рухатись, адже це допоможе краще зрозуміти своє тіло. Мова йде про дихальні та фізичні вправи, що сприятимуть швидкій нормалізації стану нервової системи. Не забувайте, чим більше вони тренуються, тим легше їм буде звертатися до цих ресурсів під час дискомфортних ситуацій.

Найпростіша вправа – глибоке дихання животом. Під час виконання цієї вправи учні стоять прямо, ноги на ширині плечей, очі закриті. Задайте їм ритм рівного глибокого дихання. М’язовий релакс – допомагає дітям відчути своє тіло. Її суть полягає у зумисному напруженні м’язів тіла у чергуванні з розслабленням з голови до ніг.

Вправи для швидкого розслаблення

Діти можуть сидіти на стільцях, кожен пункт можна виконати декілька разів. Нагадуйте про рівномірне дихання:

Сядьте на стілець рівно, не перехрещуючи ноги. Якщо хочете, можете закрити очі. Порухайте пальцями ніг, стисніть їх сильно та повільно розслабте.

Піднімаємось вище до литок. Тримайтесь за стілець, відірвіть п’яточки від підлоги та напружте ікри. Поволі, а далі розслабте ноги.

Напружте прес, а потім розслабте живіт.

Відведіть плечі назад, напружте спину. Розслабтесь.

Стисніть пальці у кулак сильно-сильно, наче схопили щось. Відпустіть. Стисніть руки у кулак та притисніть до себе. Плечі підтягніть до рук та розслабтесь.

Потрясіть руками, відчуйте легку напругу у м’язах.

Слухання

Дуже простий та ефективний прийом. Хай учні спокійно сидять за столами, закривши очі. Попросіть відкинути думки та зосередитися на навколишніх звуках. Нехай прислухаються до всього, що відбувається навколо. Потім встановіть таймер на одну хвилину. Вони зможуть почути, як грюкнули двері сусіднього кабінету, як за вікном співають птахи, цокання годинника, гудіння процесора комп’ютера і багато чого іншого, чого не чули через постійний гамір у кімнаті, через шум своїх думок. Коли час закінчиться, попросіть учнів прокоментувати, як саме змінився їх стан.

Острівець безпеки

У кожної людини є місце, де вона відчуває себе повністю захищеною. Це може бути уявний або ж справжній куточок у будь-якому місці на планеті. Одного разу знайшовши свій острівок безпеки в дитинстві, у дорослому житті будеш повертатися до нього. Нехай діти пригадають, де вони почувають себе у безпеці чи де їм хотілося б бути у моменти, коли тривожно, страшно. Дайте школярам декілька хвилин, аби відчути себе повністю захищеними чи просто спокійними у тому чарівному місці. Є діти, котрі не можуть знайти нічого подібного? Запропонуйте їм уявити приємні речі: галявина у лісочку біля струмка, пляж біля тихого моря тощо.

Малюнки та розмальовки

Процес малювання та розмальовування картинок, як відомо, може стати чудовим заспокійливим. Більш того, такі прості вправи допомагають сконцентрувати увагу та налаштувати на подальшу серйозну діяльність. Дозвольте вашим дітям створити щось прекрасне та відволіктися від хаосу буднів. Така концентрація допоможе дитині відволіктися від саморуйнівних думок після кризових ситуацій (невдача на контрольній, почуття провини через сварку батьків, сварка з другом). Учні можуть самостійно обирати тему малюнка, а можете й ви запропонувати. До речі, чому б вам не приєднатися до виконання цієї вправи? Деякі заготовки ви можете скачати в бібліотеці.

Вивчення свідомості через письмову творчість

Давно доведено, що можливість написати про свої почуття – відмінна вправа для розслаблення та вивчення себе. У неї є додаткова перевага – надання можливості усім учням відтворити найбільш тяжкі проблеми, подивитися на них з іншої точки зору та знайти шлях для подолання дискомфорту. Нехай вони пишуть про все, що відчувають, не створюйте обмежень у об’ємах, способах втілити задум. Вони можуть складати списки, писати прості листи, вірші, есе, оповідання, більш того, це може бути просто набір слів чи фраз.

Інколи діти відчувають труднощі з тим, з чого почати. Допоможіть їм, підкажіть такі варіанти: «Речі, що роблять мене щасливим (сумним, сердитим)...», «Одна з кращих історій, які я коли-небудь чув...», «Моє улюблене місце...».

Один із варіантів можна використовувати й для вправ, які допоможуть сконцентруватися на хорошому: «10 речей, які я люблю найбільше». Ми підготували шаблон, який ви можете роздрукувати та роздати дітям (1 аркуш розраховано на двох дітей).

До речі, всі ці прийоми та вправи, про які ми говорили, однаково ефективні для дітей та дорослих. Вчителі часто перебувають у стані стресу, тому інколи потреба розслабитись є вкрай необхідною.

Джерело: На Урок

Корисні поради батькам: Як налаштувати дітей на дистанційне навчання

Перша та найголовніша порада - зберігати спокій і не панікувати

Перше і найголовніше - це спокій! Не потрібно панікувати, адже настрій дорослого та його ставлення до процесу віддзеркалюється на дитину.

Дуже важливо, щоб батьки налаштовували психологічно дітей на навчання. Діти, особливо в молодшому шкільному віці, сприймають навчання через призму сприйняття батьків, якщо батьки ставляться до навчання - "О боже, це жах!" - знову будуть емоційні навантаження. Важливо батькам видихнути і спокійно до цього ставитися, тоді і діти це будуть сприймати в ігровому форматі.

По-друге - для більш продуктивної співпраці можна організувати систему мотивації, яка буде додатковим стимулом навчатись. Корисно буде навіть вигадати різні бонуси із фінальним, головним призом.

По-третє, робочий графік. Він особливо актуальний для дітей старшого шкільного віку.

Для підлітків важливо вміти організовувати свій робочий день, мати розпорядок дня і вміти організувати свій тайм-менеджмент.

Четверта рекомендація - правильно організувати робочий простір.

Важливо щоб на робочому місці дитини не було нічого зайвого, на що дитина може переключатись. Добре, якщо це буде окрема кімната, де дитина може сидіти за столом, а не лежати на ліжку разом із ноутбуком. Але якщо кімнати немає, то варто подбати, аби дитина навчалась сидячи, бо у лежачому, розслабленому положенні сконцентруватися на навчанні неможливо.

Наостанок, видалити з голови усе зайве. Можна подивитися разом якийсь кумедний ролик або коротенький мультик, який допоможе посміятися від душі. 5 хвилин такої психотерапії на день - і всю напругу дистанційного навчання як рукою зніме!

Кiлькiсть переглядiв: 5713

Коментарi

 • prezzo levitra 20 mg

  2018-04-01 15:27:35

  levitra savitry enclave buy 10 mg levitra levitra videos [URL=http://levitra-gg.com#20+mg+levitra ]vardenafil buy[/URL] levitra babyfoon onderdelenlijn...

 • Robertponia

  2018-03-28 22:32:19

  web levitra buy levitra 10 mg difference entre levitra et viagra side [URL=http://levitra-gg.com/#]cheap 20 mg levitra[/URL] viagra levitra difference comparison...

 • kamagra oral jelly 100mg uk

  2018-03-28 20:31:18

  kamagra jelly reviews [url=http://kamagradxt.com/]kamagradxt.com[/url] kamagra 100 chewable buy kamagra 100 mg kamagra forum http://kamagradxt.com/ kamagra jelly paypal...

 • kamagra 100mg tablets for sale

  2018-03-28 13:01:26

  kamagra oral jelly cvs [url=http://kamagradxt.com/]kamagra 100 mg[/url] india kamagra 100mg chewable tablets buy kamagra 100mg kamagra kopen amsterdam...

 • Georgesycle

  2018-03-22 13:40:25

  cialis official site cialis 20 mg best price buy tadalafiltadalafil 20 mgcialis without a doctor's prescriptioncialis 200 dollar savings cardcialis 20 mg best price Order Cialis 2.5 mg 100 Pills Online cialis 20mg prix en pharmacie cialis prices buy cialis...

 • Georgesycle

  2018-03-22 11:49:37

  cialis 20 generic cialis 5 mg prices tadalafil genericocialis dosage recommendationsgeneric for cialistadalafil 20mgtadalafil 5mg generic cialis 40mg cialis cost Cheap Cialis 20 mg x 100 Tablets for Sale Cheap Cialis 20 mg x 100 Tablets for Sale...

 • NathanNeK

  2018-03-22 04:04:47

  cialis 20 mg coupons...

 • buy cialis online

  2018-03-21 02:42:48

  Thanks for finally talking about > %blog_title% < Loved it!...

 • SpencerEnhaw

  2018-03-20 22:23:21

  cialis 20 mg preco mais barato cialis 20mg xjo foro uso de cialis i would like to purchase cialis potenzmittel cialis beipackzettel buying viagra y online uk buying viagra malaysia cialis 2.5 mg coupon cialis 20mg xperia cialis 5 mg price walmart buy viagra reviews cialis 20mg coupons much...

 • ThomasLib

  2018-03-18 17:32:43

  Sildenafil citrate [url=http://viagra-generics.us/#1688]viagra generic[/url] generic for Viagra viagra generic...